Výhody a typy hardvérovej kozmetológie

Hardvérová kozmetológia vám umožňuje vyriešiť mnoho kozmetických problémov bez operácie. Fyzioterapia je predchodcom tohto nového míľniku v osobnej starostlivosti.

Výhody kozmetológie hardvéru

Estetická medicína si pomocou rôznych prístrojov vypožičala z fyzioterapie najlepšie metódy a metódy na obnovu a ošetrenie živých tkanív. Použitie špeciálnej techniky umožňuje pozitívny účinok na hlboké vrstvy dermy, podkožného tukového tkaniva a svalov. Zároveň zostáva neporušený povrch kože a krvných ciev, čo zaisťuje dobré hojenie po ukončení procedúry.

Hardvérová kozmetológia je alternatívnou možnosťou pre tých, pre ktorých je chirurgický zákrok kontraindikovaný. Používanie technológií je navyše lacnejšie. Kozmetička má širokú škálu metód, ktoré môžu nahradiť skalpel chirurga:

  • zvukové vlny;
  • laserový lúč;
  • elektrina;
  • nízke a vysoké teploty;
  • vákuum.

Využitie technických inovácií v kozmetológii nám umožňuje vyriešiť rôzne estetické problémy v čo najkratšom čase. Pomocou prístrojov môžete zlepšiť kvalitu pokožky, napnúť postavu, diagnostikovať a vyriešiť problémy s pokožkou hlavy.

Sledujte video, v ktorom vám profesionálny kozmetik podrobne povie, aké problémy hardvérová kozmetológia rieši:

Napriek všetkým výhodám hardvérovej kozmetológie má však niekoľko kontraindikácií na použitie:

  1. Porušenie celistvosti kože.
  2. Zhubné novotvary.
  3. Chronické patológie endokrinného a kardiovaskulárneho systému.
  4. Ťažké choroby tela.
  5. Infekčné choroby.
  6. Gravidita a laktácia.
  7. Epilepsia.

Po kozmetickom zákroku sa môžu objaviť opuchy, ktoré časom prejdú. Rehabilitačný proces, aj keď je menej zdĺhavý ako po operácii, môže stále trvať niekoľko dní až niekoľko týždňov. Po estetickom zákroku musíte istý čas nepoužívať kozmetiku, menej často byť na slnku, nenavštevovať saunu a bazén, vzdať sa zlých návykov.

Hardvérové postupy pre telo

Kozmetické procedúry s použitím prístrojov najaktívnejšie ovplyvňujú pokožku, vlasy, svaly a podkožné tukové tkanivo. Estetická medicína pomocou prístrojov umožňuje zákroky na celé telo. Pomocou širokospektrálnej techniky môžete:

  • omladiť a napnúť pokožku;
  • odstrániť nežiaduce vlasy;
  • eliminovať benígne novotvary;
  • odstrániť permanentný make-up a tetovanie;
  • znížiť potenie;
  • odstrániť strie a celulitídu;
  • eliminujte jazvy, starecké škvrny a jazvy;
  • odstrániť akné, čierne bodky, akné, ružu;
  • odstráňte cievnu sieťku;
  • znížiť hmotnosť;
  • vyliečiť vlasy a pokožku hlavy.

U každého pacienta je potrebný postup zvolený individuálne, na základe jeho zdravotného stavu. Na boj proti fotostarnutiu pokožky sa používa vákuová masáž valčekom. Jeho princípom činnosti je kombinácia fyzioterapie a kozmetiky proti starnutiu. Samotná kozmetika nie je schopná preniknúť hlboko do dermis, a preto je neúčinná. A v kombinácii s mechanickým pôsobením prenikajú zložky proti starnutiu do hlbokých vrstiev dermy, čím zdvíhajú telo.

Pomocou laseru môžete omladiť pokožku, eliminovať akné, odstraňovať chĺpky, odstraňovať starecké škvrny, odstraňovať cievy, vyrovnávať jazvy. V boji proti prebytočným chĺpkom na tele je účinná aj fotoepilácia.

Kryolifting zlepšuje pružnosť a tón pleti. Špeciálna masáž sa vykonáva mraziacou tryskou, ktorá vytvára teplotu až -20 ° C. Pod vplyvom chladu omladzujúci kokteil lepšie preniká do pokožky. Pomocou počítačovej diagnostiky je možné posúdiť stav vlasov a pokožky hlavy a predpísať liečbu včas.

Akustické vlny sú schopné preniknúť do podkožného tukového tkaniva a zničiť ho; preto sa na boj proti celulitíde používajú akustické zariadenia. Na omladenie sa používajú aj zvukové vlny rôznych rozsahov. Ultrazvuk vám umožňuje zaviesť terapeutické koncentráty do hlbokých vrstiev dermy, aby sa ustanovili metabolické procesy v tkanivách.

mikroprúdové zariadenia na omladenie

V estetickej medicíne sa široko používajú prúdy rôznych frekvencií a síl. Mikroprúdová terapia využíva striedavý prúd s nízkou silou, ktorý umožňuje udržiavať pokožku a svaly v dobrej kondícii a slúži ako dobrá prevencia starnutia.

Myostimulácia pôsobí na pokožku a svaly elektrickými impulzmi. Umožňuje vám nahradiť kondíciu a napumpovať svaly.

Pri elektroforéze sa používajú vysokofrekvenčné prúdy na zabezpečenie prieniku liečivých zlúčenín do dermis. Pomocou špeciálneho elektrického prúdu môžete tiež odstrániť papilómy a iné benígne novotvary, znížiť potenie.

Technické inovácie v starostlivosti o pokožku tváre

Hardvérová kozmetika na tvár je vhodná pre všetky vekové skupiny a rôzne typy pleti. Je len potrebné zvoliť požadovaný typ postupu. Mladá pokožka je náchylná na zvýšenú tvorbu kožného mazu, upchaté póry a akné. Zrelá pokožka potrebuje omladenie, lifting kontúr tváre, elimináciu mimických vrások. Existuje tiež množstvo kožných ochorení, s ktorými vám automatizované metódy môžu rýchlo pomôcť.

Hardvérové ošetrenie tváre sa používa na čistenie mastnej a problémovej pokožky. Ultrazvukové vlny pomáhajú zlepšovať funkciu mazových žliaz a sťahovať póry. Vákuové čistenie rýchlo odstráni pupienky, čierne bodky a ďalšie nečistoty z pórov. Mechanické olupovanie pokožky pomocou špeciálnych nadstavcov na kefky odstraňuje odumreté bunky pokožky, ktoré upchávajú póry a spôsobujú zápal.

Galvanoterapia kombinuje použitie slabých elektrických prúdov vysokej frekvencie a účinných látok, používa sa na liečbu seborey a melazmy. Prístroj, ktorý vyžaruje slabé Darsonvalove elektrické prúdy, sa používa na liečbu lichen planus, akné a psoriázy.

darsonval zariadenie na omladenie

Na odstránenie nežiaduceho ochlpenia na tvári sa používa laserové odstraňovanie chĺpkov a odstraňovanie chĺpkov pomocou fotografií. Tieto postupy sú bezbolestné, ale na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebné ich opakovanie.

Pri kryoterapii sa používa špeciálne zariadenie so zásobou tekutého dusíka, ktoré umožňuje rýchle a bezbolestné odstránenie bradavíc a papilómov. Kryoterapia tiež zlepšuje cirkuláciu a používa sa na liečbu akné.

Hardvérová kozmetológia na omladenie tváre umožňuje eliminovať rôzne zmeny súvisiace s vekom. Na odstránenie stareckých škvŕn sa používa fotorejuvenizácia. Vyrába sa rovnakým zariadením ako pre fotoepiláciu, ale s iným pripevnením. Fotorejuvenizácia zlepšuje pružnosť pokožky, vyhladzuje malé vrásky, odstraňuje suchosť epidermy. Procedúru je možné vykonať na mladej pokožke ako prevenciu zmien súvisiacich s vekom. Svetelná terapia nedokáže odstrániť hlboké vrásky.

Hardvérové omladenie tváre sa často vykonáva so zariadeniami, ktoré vyžarujú nízke prúdy. Pôsobením na pokožku slabými elektrickými impulzmi je možné utiahnuť ovál tváre.

Myostimulácia vám umožňuje bojovať s prolapsom kože súvisiacim s vekom pomocou gravitačnej sily.

Lymfodrenáž vyrobená nízkym prúdom umožňuje nastoliť metabolické procesy v tkanivách, eliminovať opuchy a vyhladiť vrásky.

Galvanoterapia poskytuje lepší prienik liečivých zlúčenín do dermis a slúži na prevenciu vrások.

Hardvérové zdvíhanie tváre

Na odstránenie hlbokých vrások a na boj proti prolapsu tkaniva sa vykoná zdvíhanie prístroja. Vykonáva sa rôznymi spôsobmi:

  1. Ultrazvuk.
  2. Rádiové vlny.
  3. Laserové.
facelift s hardvérovou kozmetológiou

Ultrazvukové zdvíhanie tváre ovplyvňuje problémové oblasti vysokofrekvenčnou zvukovou vlnou. Pred začatím procedúry sa na tvár nanáša vitamínová kompozícia. Ultrazvuk zlepšuje vstrebávanie biologicky aktívnych látok, urýchľuje tok lymfy a krvný obeh v tkanivách. Aktivujú sa metabolické procesy, produkujú sa kolagénové vlákna. Ultrazvukové zdvíhanie je vhodné na boj s expresnými líniami. Používa sa na zdvíhanie čela, horných a dolných viečok a kútikov úst. Na konsolidáciu výsledku sa odporúča postup opakovať niekoľkokrát.

RF zdvíhanie je veľmi častý postup proti starnutiu. Špeciálne zariadenie vydáva vysokofrekvenčné impulzy. Rádiové vlny prenikajú hlboko do dermis, ovplyvňujú povrchové a vnútorné vrstvy kože, podkožného tuku.

Zdvíhanie tváre rádiovými vlnami zlepšuje krvný obeh v tkanivách, čím zvyšuje produkciu kolagénu, ktorý je zodpovedný za pružnosť dermy. Zlepšuje sa vzhľad a kvalita epidermy. Metabolické procesy v tkanivách sa zlepšujú, bunky sa obnovujú rýchlejšie. Vďaka tomu sa pokožka tváre regeneruje a napína. RF-lifting vám umožňuje bojovať proti prolapsu tkaniva súvisiaceho s vekom, mimickým vráskam.

Radiolifting má okamžitý a oneskorený účinok. Okamžitý viditeľný účinok nastáva v dôsledku opuchu medzibunkového priestoru. Oneskorený účinok sa objaví po 27 dňoch, keď fibroblasty produkujú nové kolagénové vlákna. Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, je potrebné niekoľkokrát vykonať zdvíhanie hardvéru. Trvanie liečby a počet sedení závisí od stavu pokožky.

Procedúry RF omladenia sú neúčinné pre pacientov starších ako 55 rokov, keď existujú významné záhyby mäkkých tkanív. Po zdvíhaní rádiovými vlnami sa rehabilitačné obdobie nevyžaduje. Vedľajším účinkom je mierna suchosť pokožky. Hĺbka šírenia rádiových vĺn je zle kontrolovaná a môže viesť k prehriatiu a fúzii spojivových tkanív.

Boj proti vráskam pomocou laseru

Laserové lifting tváre je jednou z najefektívnejších metód omladenia. Princíp činnosti je zameraný na aktiváciu ochranných funkcií tela. Počítačom nastavený lúč preniká pokožkou do prísne stanovenej hĺbky, zahrieva ju a vytvára mnoho mikroskopických trhlín. Po ošetrení problémových oblastí laserom sa v nich začnú zotavovacie procesy, ktoré aktivujú metabolizmus v tkanivách. Tak vzniká kolagén, elastín a kyselina hyalurónová.

Termolifting má dve fázy pôsobenia: okamžitú a dlhodobú. S okamžitým viditeľným omladzovacím účinkom nastáva okamžite v dôsledku opuchu tkaniva. Dlhodobý účinok sa dostaví 6 mesiacov po zákroku vďaka syntéze nového kolagénu. Laserové zdvíhanie omladzuje a napína tvár, navracia pokožke pružnosť.

termolifting pre omladenie pleti

Tepelné zdvíhanie sa používa na:

  • korekcia kontúry tváre;
  • eliminácia hlbokých vrások;
  • eliminácia nasolabiálnych záhybov;
  • výťahy horného viečka.

Na rozdiel od rádiových vĺn je hĺbka prieniku svetelných vĺn prístrojom dobre kontrolovaná, čo minimalizuje vedľajšie účinky. Pred začatím procedúry laserového ošetrenia sa na tvár nanáša špeciálny gél, ktorý zvyšuje priepustnosť lúča. Po termoliftingu môže dôjsť k opuchu tváre, ktorý nezmizne, kým sa tkanivá úplne nezahoja.

Hardvér laserového faceliftu nevyžaduje opakovanie. Výsledok sa dostaví niekoľko týždňov po ukončení procedúry. Až do úplného zahojenia tkanív je potrebné minimalizovať vplyv negatívnych faktorov, ktoré môžu pokožke ublížiť. Účinok tepelného omladenia trvá až 3 roky.